Bireysel Sağlık Sigortası

Sigortanı Hemen Satın Al

Karşılaştır Tüm Fiyatları Karşılaştır

Uygun Sigorta En Uygun Sigortayı Seç

Hemen internetten al Anında Online Satın Al

Sigortanı Hemen Satın Al

Fiyatlar Tüm Fiyatları Karşılaştır

Uygun Sigorta En Uygun Sigortayı Seç

Online Sigorta Al Anında Online Satın Al

1
Fiyatı Gör
2
Online Öde
3
Poliçeni Al

Bireysel Sağlık Sigortası

Bireysel sağlık sigortası hem kişinin hem evlenmemiş çocuklarının yararlanabildiği bir sağlık sigortasıdır. Bu sigortadan kişinin anne ve babası da yararlanabilir. Bununla birlikte evlat edinilmiş ve nüfusa alınmış olan çocukların da yararlanma hakkı bulunan bir sigorta türüdür. Bireysel sağlık sigortası kişilerin sağlık hizmetlerine daha kolay erişmelerine yardımcı olur ve onların bu hizmetlerden yararlanma hakkını korumaya alır.

Kişiler bu sigorta ile birlikte hastane yatışı, ilaç ve ameliyat gibi birçok sağlık hizmetinden yararlanabilme imkânı elde eder. Bununla birlikte bu sigortanın kendi içinde farklı türleri de bulunur. Yaptırmadan önce kimlerin bu sigortadan yararlanabileceği ve kapsamının neler olduğu gibi detaylara ulaşılması gerekir.

 

Bireysel Sağlık Sigortası Türleri Neler?

Bireysel sağlık sigortası türleri incelendiğinde bu sigorta türünün kişinin ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine göre özelleştirilebilen bir sigorta olduğu görülebilir. Oldukça geniş yelpazede sunulan bir sigorta türüdür. Belli başlı sağlık risklerine karşı kişileri koruma altına alır. Bireysel sağlık sigortası türleri arasında ise şunlar önemli yer tutar:

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bu sigorta türü devlet tarafından sunulan sağlık hizmetlerinden faydalanmanın yanı sıra özel sağlık hizmetlerinden de yararlanmayı güvence altına almak istenildiğinde yaptırılır. Genel sağlık sistemine bağlı kalınan bu sigorta aynı zamanda özel hastanelerde daha kapsamlı tedavi şansı da sunar.

 • Yatarak Tedavi Sigortası

Yatarak tedavi sigortası ameliyat giderleri ve yatarak gerçekleştirilmesi gereken tedavilerin sigorta kapsamına alınması durumudur. Özellikle ağır ve çok ciddi sağlık problemlerinde bu sigortadan yararlanılmaktadır.

 • Ayakta Tedavi Sigortası

Gündüzleri gerçekleştirilen ve rutin sağlık taramaları kapsamında olan tedavi masraflarını karşılar. Hastanın hastane yatışı gerekmeyen durumları karşılayan bir sigortadır.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı seyahatine çıkmak isteyen kişilerin gittikleri yerde sağlık sorunu ya da kaza geçirmesi durumunda koruma sağlayan bir sigortadır. Acil tıbbi müdahale gerektiren durumlar için yapılmaktadır.

 • Doğum ve Kadın Sağlığı Sigortası

Kadınların kendileri ve bebekler için doğum öncesi ve sonrası bakım hizmeti almak için yaptırdıkları bir sigortadır. Aynı zamanda doğum masraflarını da karşılamaktadır.

 • Diş Sigortası

Bireysel sigortalar arasında diş sigortası da bulunur. Ancak diş tedavileri standart sağlık sigortalarının dışında tedavilerdir. Ancak ayrıca bu tedaviler için sigorta satın aldığınızda dolgular, diş muayeneleri ve kanal tedavisi gibi rutin diş işlemleri karşılanabilir.

 

Bireysel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bireysel sağlık sigortası birçok farklı hastalık ve tedaviyi karşılamaktadır. Ancak bu sigortaları satın alırken içeriğinin şirketten şirkete değiştiğini bilmek gerekir. Aynı zamanda sigorta planına göre de farklılık gösteren detaylar içermektedir. Bu sigortalar genel olarak şunları kapsamaktadır:

 • Hastane masrafları
 • Doktor muayene ücretleri
 • Reçeli ilaç masrafları
 • Ameliyat giderleri
 • Acil sağlık hizmetleri
 • Reçeli ilaç masrafları

Gibi birçok durumda kullanılabilmektedir. Bazı poliçeler bunlara ek destekler de sunabilmektedir.

 

Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bireysel sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

 • Poliçenin kapsamı detaylı olarak incelenmelidir.
 • Sigorta sağlayıcısının güvenilirliğini ve piyasa itibarını gözden geçirmeniz gerekir.
 • Sigorta şirketinin hangi anlaşmalı kurumlarla çalıştığına dikkat edilmelidir. Hastane listeleri kontrol edilmelidir.
 • Primlerinin ve ödeme opsiyonlarının neler olduğuna bakılması gerekir.

Bu gibi detaylar mutlaka dikkate alınması gereken noktalar arasındadır. Kişiler bu detaylara dikkat ettiklerinde hem uygun fiyatlı hem de oldukça detaylı bireysel sağlık sigortası yaptırabilirler. Bu sigortayı yaptırmadan önce mutlaka mevcut sağlık sorunlarınız hakkında şirkete bilgi vermeniz gerekir. Bazı şirketler var olan hastalıkları sigorta öncesi kapsamda ele alır. Bu da sigorta dışında tutulmasına sebebiyet verebilir.

 

Bireysel Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Bireysel sağlık sigortasını Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden ve 64 yaşını aşmamış olan tüm kişiler yaptırabilme hakkına sahiptirler. Kısacası emekliler, öğrenciler, çalışanlar, normal sigorta kapsamı dışında kalanlar bu sigorta kavramından yararlanabilme şansına sahip olabilmektedirler.

20’den fazla sigorta şirketinden teklif al
Anadolu
Ak
Turkiye
Hepiyi
Turknippon
Allianz
Neova
Koru
Zurich
Unico

Sıkça Sorulan Sorular

Kişiler gündelik yaşamlarında ne tür bir kaza ile karşılaşacaklarını bilemeyebilirler. Olası bir kaza ya da hastalık durumunda sağlık hizmetlerinden en iyi ve hızlı şekilde yararlanmanız gerekebilir. Böyle durumlarda bireysel sağlık sigortası devreye girer ve minimum maliyet ile hizmet almanıza olanak tanır.

Bu sigorta türünde kapsam özel ve genel şartlardan oluşmaktadır. İsteğiniz dahlinde sigortaya kapsam dışında da eklemeler yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda eklenti yaptırarak bu sigortadan yurt dışında da yararlanma imkanı bulunabilir.

Evet. Sigortalılar kendi bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre farklı paketlerden yararlanabilirler.

Sigorta başlamadan önce kişilerde ortaya çıkan hastalıkların tamamen kapsam dışında kalmasına dikkat edilir. Tüm sigorta şirketlerinde bu durum geçerlidir.

Bireysel sağlık sigortası süresi bir yıl olarak belirlenmiştir. 

Belirli bir süre kesintisiz sigortalı olma durumunda yapılan risk analizlerine göre ömür boyu yenileme garantisi sunulur.

Kişiler bu sigorta türünü satın alırken ekstra bir ekleme yapabilirler. Yurt dışında da bu sigortadan yararlanmak istediklerini detaylı olarak belirttiklerinde ek olarak sigortalarından yararlanabilirler. Dünyanın her yerinde yararlanılabilen bir sigorta türüdür. 

Bireysel sağlık sigortası yaptıran kişiye hem doktor hem de sağlık kurumu seçme avantajı tanımaktadır. Kişiler istedikleri kurumda ve doktora tedavi olabilirler.

Whatsapp