Evcil Hayvan Sigortası

 • Sigortanı Hemen Satın Al

 •  Tüm Fiyatları Karşılaştır
 •  En Uygun Sigortayı Seç
 •  Anında Online Satın Al

Sigortanı Hemen Satın Al

 Tüm Fiyatları Karşılaştır

 En Uygun Sigortayı Seç

 Anında Online Satın Al

1
Fiyatı Gör
2
Online Öde
3
Poliçeni Al

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası evde beslenen kedi ya da köpeklerin kaza ya da acil bir hastalık durumunda ilgili kurumlarda sağlık masraflarını karşılayan bir poliçedir. Bu poliçe türü aynı zamanda pati sigortası, pet sigortası gibi isimlerle de anılmaktadır. Evcil hayvan sigortası evde beslediğiniz sevimli dostlarınızın tüm masraflarını sigortadan karşılamanıza olanak tanıyan bir poliçedir.

Bu sigorta patili dostların yatarak ya da acil tedavi gerektiren durumlarda ortaya çıkan masraflarını karşılamaktadır. Tahlil/tetkik, ameliyat ve ilaç gibi tüm harcamalar poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır. Bu şekilde beklenmeyen acil bir durum olması halinde hayvan sahiplerinin herhangi bir veteriner maliyetini düşünmesine gerek kalmamaktadır. Anlaşmalı veterinerlerde evcil hayvan sigortası kapsamında gerekli tedavi işlemleri yapılabilmektedir.

 

Evcil Hayvan Sigortası Kapsamına Giren Hayvanlar

Evcil hayvan sigortasından yararlanacak hayvanlar kedi ve köpek gibi patili dostlardır. Bu nedenle sigortanın isimleri arasında kedi sigortası, köpek sigortası gibi isimleri de görmek mümkün olur. Sigorta şirketlerine göre bu sigortaya dahil olan hayvanlarda yaş sınırı değişebilir. Ancak genel olarak 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçük olan kedi ve köpeklerin sigortaları yaptırılabilmektedir. Bununla birlikte 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu kapsamında bakımı, üretilmesi ve satışı yasak olan cinsler için bu sigorta yaptırılamamaktadır.

 

Evcil Hayvan Sigortasının Kapsamı

Evcil hayvan sigortası kapsamına giren birçok durum söz konusudur. Bu sigorta kapsamında ek teminatlar ve ana şartlar geçerlidir. Aynı zamanda limitler ve ödeme yüzdeleri sigortaya göre farklı olabilmektedir. Teminatlar arasında ise şunlar yer almaktadır:

 • Acil tedaviler
 • 3. şahıs mali sorumluluk
 • Kayıp ilanı ve ödül
 • Veteriner muayenesi
 • Tedavi
 • Ameliyat (doğum ve kısırlaştırılma hariç)
 • Hastalıklar
 • Kanser
 • Röntgen, MRI, BT taramalar, kan ve idrar tahlilleri

Gibi birçok teminat bulunur. Her birinin hem yüzdesi hem de limitleri birbirinden farklıdır. Acil tedavi ve 3. Şahıs mali sorumluluk, kayıp ilanı ve ödül %100 olarak karşılanmaktadır. Bu teminatlar arasında bulunan 3. Şahıs mali sorumluluk teminatı kedi ya da köpeğin üçüncü kişilere bir zarar vermesi halinde ortaya çıkan zararı karşılayan teminattır. Ek teminatlar arasında ise hayvan sahiplerinin poliçede bulunmasını istemiş olduğu detaylar yer alır.

 

Evcil Hayvan Sigortası Avantajı Ek Teminatları

Kişiler ekstra prim ödemesi yaparak poliçenin kapsamını daha da geniş hale getirebilirler. Ek teminatlar ile birlikte evcil hayvanların hastalığı durumunda ayakta veteriner muayenesi hastalığın teşhisi gibi masraflar dahil edilebilir. Ana teminatlar genel olarak acil durumlarda olan sağlık giderlerini karşılar. Ancak ek teminatlar da birçok tedavi ve muayene masrafını karşılar. En önemli farkı de belirli yüzdelik limitler dahilinde değil %100 olarak karşılanmasıdır. Yani daha az yüzdelik oranla verilen bir teminatın daha genişletilmiş halini hizmet olarak alma fırsatı sunar.

 

Evcil Hayvan Sigortasının Ne Tür Avantajları Vardır?

Evcil hayvan sigortası birçok avantajı ile öne çıkan sigorta türleri arasında yer alır. Bu sigorta türünün sağlamış olduğu en önemli faydalar arasında şunlar yer alır:

 • Bütçenize göre kapsamlı bir sigorta oluşturma şansı sunulur.
 • Yalnızca acil sağlık durumlarda destek alabileceğiniz gibi kapsamı geniş tutarak yatarak ya da ayakta tedavi teminatını da geliştirme fırsatı bulunur.
 • Acil sağlık sorunları karşısında yatarak bir tedavi işlemi için bekleme süresi bulunmamaktadır.
 • Anlaşmalı klinikler tercih edildiğinde masrafların çok az miktarı tarafınızca ödenmektedir.
 • Kediler ya da köpekler için ücretsiz bakım hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Bunların yanında kedi ya da köpekler için maliyetli sağlık risklerine karşı güvence oluşturulabilmektedir.

20’den fazla sigorta şirketinden teklif al
Anadolu
Ak
Turkiye
Hepiyi
Turknippon
Allianz
Neova
Koru
Zurich
Unico

Sıkça Sorulan Sorular

Evcil hayvan sigortası yıllık olarak yapılmaktadır. Poliçe başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar geçen bir yıllık süreçte teminatlar geçerli olmaktadır. 1 yılın sonunda süre dolduğunda kişiler hayvanları için yeniden poliçe düzenletilebilirler.

Evcil hayvan sigortası zorunlu sigorta türleri arasında yer almaz. Ancak veteriner maliyetlerinin giderek yükselmesi bu sigorta türünün evcil hayvan besleyenler kişiler tarafından daha avantajlı görülmesini sağlar. Özellikle ameliyat gibi fiyatı yüksek tedaviler için sigorta teminatları son derece önemli fırsatlar sunar. 

Anlaşmalı veteriner listesi sigorta yaptırdığınız şirkete göre farklılık gösterebilir. Bu şirketlerin web sitelerinden ya da telefonla arayarak bilgi almanız mümkündür. Aynı zamanda veteriner hekimler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası anlaşmalı ya da anlaşmasız olmasına göre farklı uygulamalar sunulabilir. Böyle durumlarda bazı sigorta şirketleri yalnızca anlaşmalı veterinerleri gitmeyi zorunu tutarken bazıları acil tedaviler için anlaşması olmayan veterinerlere de gitme şansı sunar. Sigorta yaptırma sırasında kişilerin anlaşmalı veteriner listesini öğrenmesi ve acil durumlarda nerelerden hizmet alabileceklerini öğrenmeleri gerekir.

Pet ürünlerinde bekleme süresi sigorta yaptırdığınız şirkete göre farklı olabilir. Bazı sigorta şirketlerinde 24 saat gibi kısa bir bekleme süresi uygulanır. Bazılarında ise 15 günlük bir bekleme süresi bulunmaktadır.

Pati sigortası yaptırmak için bazı şirketler çip taktırma konusunu zorunlu tutmaktadır. Sigorta poliçesi yapılmadan önce veya yapılır yapılmaz çipin takılması gerekir.

Ev hayvanlarınızda doğuştan gelen hastalıklar ve kalıtsal rahatsızlıklar sigorta kapsamında değerlendirilmez. Bu tarz durumlar kapsam dışı bırakılmaktadır. 

Zehirlenme, yüksekten düşme, ishal, deri hastalıkları, kanser, idrar yolu, mide ve böbrek gibi durumlar bu sigorta ile güvence altına alınır. Ek olarak da tırnak kesimi, kulak ve göz temizliği gibi durumlar güvence altındadır.

Whatsapp