Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt Dışı Vize Sigortanı Hemen Al

 •  Tüm Fiyatları Karşılaştır
 •  En Uygun Sigortayı Seç
 •  Anında Online Satın Al

Yurt Dışı Vize Sigortanı Hemen Al

 Tüm Fiyatları Karşılaştır

 En Uygun Sigortayı Seç

 Anında Online Satın Al

1
Fiyatı Gör
2
Online Öde
3
Poliçeni Al

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası, tüm seyahatleriniz sırasında önceden tahmin edemeyeceğiniz yaralanma ve hastalık durumlarının ortaya çıkarabileceği finansal durumları karşılayan bir sigorta poliçesidir. Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki tüm seyahatleriniz için bu sigorta türünden faydalanabilirsiniz. Seyahat sırasında hastalık, valiz kaybı, kaza gibi birçok riskleri güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Kişiler seyahate çıkarken bu sigorta türü sayesinde hem sağlıklarını hem de beklenmeyen olumsuz durumlara karşı güvende olmanızı sağlar. Seyahat sigortası olarak da bilinen seyahat sağlık sigortası birçok teminat içerir. Bagajın kaybolması ya da seyahat iptali gibi durumlar bu sigorta kapsamında yerini alır. Birçok teminat ve yan hizmet ile seyahatinizin daha konforlu geçirilmesinde önemli yere sahiptir.

 

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Seyahate çıkmayı düşünen kişiler için birtakım riskler bulunur. Beklenmeyen hastalanmalar, kaza ya da çantaların kaybolması gibi durumlar seyahat sırasında en çok karşılaşılabilecek durumlar arasındadır. Seyahat sırasında ortaya çıkabilecek birçok aksilik karşısında bütçenizi korumaya yardımcı olur. Bununla birlikte yolculuğun iptal edilmesi ya da uçak gecikmesinden doğabilecek durumlarda da zararın giderilmesi sağlanır.

 

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Seyahat sağlık sigortası kapsamı birçok durumu içerisine alır. Ancak bu kapsam taraflar arasında ortak karara varılan durumlarda birtakım değişiklikler yaratmaktadır. Seyahat sağlık sigortaları genel olarak şu durumları içermektedir:

 • Acil tıbbi durumlar arasında bulunan ambulans transferi, acil tıbbi müdahale, hastane masrafı gibi durumlar bu kapsamdadır.
 • Seyahat sırasında ortaya çıkan tedavi masrafları ve reçeteli ilaçlar, çeşitli testler gibi tetkiklerle ilgili masraflar karşılanır.
 • Seyahat sırasında tıbbi nedenler ile geri dönüş yapılması gerekir ise bu maliyetler sigorta kapsamında değerlendirilir.
 • Bagajların kaybı gibi durumlar ya da hasar görmesi ile ilgili konular sigorta poliçe çeşitleri arasında yerini almaktadır.
 • Seyahat iptal edilirse yine bu iptal ücretleri sigorta kapsamında olmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası bu sigortayı yaptıran kişilerin ya da grup üyelerinin yaşadığı sağlık sorunları karşısındaki maddi zararlarını karşılayan bir poliçe türüdür.

 

Seyahat Sağlık Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Seyahat planlayan kişilerin mutlaka seyahat sigorta çeşitlerini önceden araştırması gerekir. Çünkü çeşitlerine göre bu sigorta türlerinde kapsam farklı olabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası çeşitleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

Bu seyahat sağlık sigortası Türkiye içerisinde gerçekleştireceğini seyahatler için geçerlilik taşır. Acil tıbbi müdahaleler ya da ambulans hizmeti gibi durumlarda karşılaşacağınız masraflar sigortanız tarafından karşılanır. Aynı zamanda hastane yatışları ve ilaç masraflarını da kapsayan teminatları bulunur.

 • Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Kişiler eğer Schengen bölgesinde bir ülkeye seyahat edeceklerse ve Schengen vizesi alınması gerekiyorsa bu sigorta türüne başvurulmalıdır. Bu sigorta türü kişilere minimum teminat tutarını sağlamaktadır.

 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Bu sigorta türünde ise yurt dışına yapılacak olan seyahatler sırasında gerçekleşecek durumlar için teminatlar sunulur. Yine ambulans ve hastane yatışları ya da ilaç masrafları gibi teminatlar içerisinde bulunur.

 • Yabancılar Seyahat Sağlık Sigortası

Bu seyahat sağlık sigortası ise diğerlerinin tam tersi bir uygulamaya sahiptir. Türkiye'ye giriş yapan yabancıların yaptırması gereken bir sigorta poliçesidir.

 

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatlarının Hesaplanması

Seyahat sağlık sigortası fiyatları birçok farklı duruma göre farklı olabilir. Seyahat edilen ülkenin sağlık hizmetleri konusunda maliyetler ve özellikle sigorta şirketinin sunmuş olduğu risk analizi gibi unsurlar fiyatlar üzerinde oldukça önemli etkenler arasındadır. Böyle durumlarda seyahat sağlık sigortası fiyatlarını etkileyen birçok faktör olduğundan bahsedilebilir. En önemli faktörlerden birisi sigortanın kapsamıdır.

Seyahat sağlık sigortaları genel olarak acil tıbbi bakım ve tedavi gibi durumları karşılar. Ancak daha geniş kapsamlı bir poliçe yaptırmak istediğinizde bu durum fiyatlarını artış göstermesine neden olabilir. Bir diğer önemli etken ise sigortanın süresidir. Sigorta süresi poliçeye fiyatların konusunda önemli kriterler arasında yer alır. Ne kadar uzun süreli yaptırırsanız fiyatı o kadar yüksek olacaktır. Bununla birlikte sigorta tutarı da önemli etkilerden biridir.

Seyahat edilecek olan bölge sigortanız üzerinde önemli etkileri olan bir unsurdur. Gidilen ülkedeki sağlık maliyetleri gibi konular dikkate alınmaktadır. Bireysel faktörler arasında yer alan kişileri sağlık durumu, kronik hastalıkları ve yaşı gibi faktörler önemlidir.

20’den fazla sigorta şirketinden teklif al
Anadolu
Ak
Turkiye
Hepiyi
Turknippon
Allianz
Neova
Koru
Zurich
Unico

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sağlık sigortası yaptırdığınız takdirde başlama ve sona erme tarihleri poliçe üzerinde belirtilmektedir. Aksi kararlaştırılmadığı sürece Türkiye saati ile öğle 12'de başlar. Aynı zamanda öğle saati 12'de sona erer.

Yurt Dışı Seyahat sağlık sigortasını yaptırmak için ilk olarak ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Seyahat etmeniz gereken bölge ve seyahat süresi gibi faktörleri belirtmelisiniz. Sonrasında en uygun sigorta şirketini bularak ilgili fiyatları karşılaştırmalı ve güvenilir firmalar aracılığıyla sigortanızı yaptırmalısınız.

Seyahat sağlık sigortası seyahat eden kişinin kendi ülkesinden ya da gittiği yerin sigorta şirketlerinden yaptırılması gereken bir poliçedir. Bazı ülkeler seyahat eden kişilerin seyahat sağlık sigortası bulundurmasını zorunlu tutmaktadır. Bu nedenle seyahat edeceğiniz ülkenin sigorta gerekliliklerini karşıladığınızdan emin olmalısınız.

Evet karşılar. Seyahatinizin iptal edilmesi durumunda sigorta poliçenizin iptal ücretleri gibi masrafları karşılaması mümkündür.

Hayır. Aynı zamanda bagaj kaybı gibi durumlarda da seyahat sağlık sigortanızın poliçesinden yararlanabilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat sağlık sigortası 92 gün geçerlilik süresi olan bir poliçedir. Yurt dışına giderken Türkiye’ye giriş çıkış yapılmadan 92 gün boyunca bu sigorta rahatlıkla kullanılabilmektedir. Süre bittikten sonra geçersiz olmaktadır.

Whatsapp