Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

 • Formu doldur, hemen teklif al

 •  Tüm Fiyatları Karşılaştır
 •  En Uygun Sigortayı Seç
 •  Anında Online Satın Al

Formu doldur ve satın al.

 Tüm Fiyatları Karşılaştır

 En Uygun Sigortayı Seç

 Anında Online Satın Al

1
Fiyatı Gör
2
Online Öde
3
Poliçeni Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerden ücretsiz sağlık hizmeti alınmasına olanak tanıyan poliçe türüdür. Kişiler bu sigorta kapsamında ilgili hastanelerden muayene, tetkik, tahlil ve ameliyat gibi birçok konuda hizmet alabilirler. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK teminat prim limitlerinin aşıldığı tüm tedavi masraflarının karşılanarak fark ücreti ödenmeden sağlık hizmeti alınabilmesini sağlar. SGK’lıların daha uygun fiyatlarla özel hastanelerin hizmetlerinden yararlanmasına imkân sunar.

Devlet destekli bir sigorta olan tamamlayıcı sağlık sigortası yalnızca SGK anlaşmalı hastane ve doktorlar için geçerlidir. Bu sigortanın satın alındığı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlarda da poliçeniz geçerli kabul edilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık hizmetlerinden en iyi şartlarda yararlanabilme imkanını sunan tamamlayıcı sağlık sigortası kişilerin hayatını kolaylaştıran bir poliçedir. Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak sigortalı şekilde çalışan kişiler bu sigorta türü ile ekstra ücretler ödemeden özel hastanelerden hizmet alma şansı bulabilirler.

SGK tarafından sunulan sağlık hizmeti her özel hastanenin maliyetini bu sigorta kapsamında karşılar. Kişiler ciddi bir hastalık durumunda bu sigorta kapsamında özel hastanelere büyük harcamalar yapmadan tedavi olma şansı bulur. Hem ayakta hem de yatarak tedavi hizmetlerinde SGK tarafından karşılanan bedelin daha üzerinde sağlık hizmeti almanıza olanak tanıyan bir sigorta türüdür. 

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’sı aktif olan herkesin yararlanabildiği bir sigorta türüdür. 0-65 yaş aralığında olan ve SGK güvencesi taşıyan kişilere birçok sağlık hizmeti bu sigorta ile ücretsiz verilir. Çocuklar için de poliçe düzenlenebilen bir sigorta türüdür. Emekliler, çalışanlar, SGK’lı eşi ve çocuğu, SGK borcu olmayanlar bu sigorta türünden yararlanabilirler.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hem ayakta hem de yatarak yapılan birçok tedaviyi karşılar. Doktor muayeneleri ayakta tedavi kapsamında olurken ameliyat, diyaliz gibi tedaviler yatarak tedavi olarak teminata alınır.

 • Ayakta Tedavi Teminatları Neler?

Kişiler tamamlayıcı sağlık sigortasından ayakta tedavi sürecinde yararlanacaklar ise bu alanda ücretsiz yararlanabilecekleri giderler arasında şunlar yer alır:

 • Ayakta yapılacak muayene hizmetleri
 • Laboratuvar tetkikleri
 • Fizik tedaviler
 • MR çekimi
 • Tomografi
 • Röntgen

Ayakta tedavi teminatına giren sağlık hizmetlerinde herhangi bir günlük limit bulunmamaktadır. Ancak kişiler yılda 8 ya da 10 muayene sonrasında ekstra ücret ödemek durumunda kalabilirler.

 • Yatarak Tedavi Teminatları Neler?

Yatak tedavi teminatı ise hastaneye 24 saat ve üzerinde yatılması gereken durumlarda ortaya çıkan masrafların karşılandığı bir teminattır. Bu teminat ile karşılanabilen sağlık giderleri şunlardır:

  • Diyaliz
  • Ameliyat ücretleri
  • Kemoterapi
  • Radyoterapi
  • Refakatçi giderleri
  • Ameliyat öncesi ve sonrasında yapılan tüm kontrol masrafları

Kişiler bu poliçeye ekstra ayakta tedavi teminatlarını da ekletme şansına sahip olabilirler.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Neler?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanın birçok önemli avantajı bulunur. Bu sigortayı yaptıran kişilere sağlanan ayrıcalıklar arasında şunlar yer alır:

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişinin tüm tedavi giderlerinin tamamı karşılanır.
 • Poliçe primleri çok daha ekonomiktir. Bununla birlikte primler yaşa, bulunulan şehre ve alınan teminat türüne göre farklılık gösterir.
 • Sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklar için tüm tetkik ve tedavi giderleri eksiksiz karşılanır.
 • Her geçen gün hastane ağı daha da genişleyen bir sigorta türüdür.
 • Bu sigorta ile en pahalı tedavileri daha uygun fiyatlarla alma şansı sunulur.
 • Devlet hastanelerinin yoğunluğu nedeniyle alamadığınız sağlık hizmetini anlaşmalı özel hastanelerden daha rahat alabilirsiniz.

Bunların yanında tüm tetkik ve görüntüleme işlemleri de bu kuruluşlarda oldukça hızlı yaptırılabilmektedir.

20’den fazla sigorta şirketinden teklif al
Anadolu
Ak
Turkiye
Hepiyi
Turknippon
Allianz
Neova
Koru
Zurich
Unico

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışılan iş yerinden kişiler kendi istekleri doğrultusunda ayrılırlar ise SGK belirli bir süre daha geçerliliğini korur. Bu devam etme sürecinde SGK’ya ödenmiş olan primlerin gün sayısına göre sigortadan yararlanılabilir. 

Çalışılan iş yerinden çıkarılma halinde işsizlik maaşı alma hakkı doğar. Bu süreçte de tamamlayıcı sağlık sigortanız aktif olmaktadır. İşsizlik maaşı alınacak süre bitince SGK aktif hale getirilerek yeniden sigortanın teminatlarından yararlanılabilir. 

Sigortanız serumu genelde küçük müdahale teminatı kapsamında karşılamaktadır. Bu müdahale içerisinde serum gibi tedavi türlerinin limitleri şirkete göre farklılık gösterebilir. 

TSS, MR tetkik masraflarını karşılayan bir sigorta türüdür. Ayakta tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir. 

Sigorta, hem endoskopi hem de kolonoskopi gibi ayakta tedavi gerektiren durumları karşılamaktadır. Poliçe dahilinde tüm görüntüleme tetkikleri ücretsiz olarak yaptırılabilmektedir. 

TSS genel olarak psikolojik tedavi süreçlerini karşılamamaktadır. Psikolog terapileri bu sigortanın kapsamı dışında bırakılmıştır. Aynı şekilde psikiyatri hizmeti de kapsamın dışında bırakılmıştır. 

Diyetisyen hizmeti ana teminatlar arasında yer almamaktadır. Genel olarak ek hizmet şeklinde hediye sunulduğu da olabilir. Bununla birlikte bir defa olmak üzere poliçeye eklenebilir. 

Acil servislerde geçerli olan bir sigorta türüdür. TSS kapsadığı teminatlar doğrultusunda kişiler acil servislerde de bu kapsamda hizmet alabilmektedir. 

İlaç masrafları bu sigortanın teminatlarının kapsamı dışında tutulmuştur. Bundan dolayı ilaç masraflarının karşılamadığının belirtilmesi gerekir. Reçetede yazılan ilaçların tamamı ücretsiz olarak alınamamaktadır. 

Whatsapp